Onlinekursus i akvarel
Kunst og kurser har onlinekurser i akvarel for kun 348.-
Godt grundkursus lær at male online. Lær at male akvarel online på undervisningsplatformen www.kunstogkurser.dk
Kurserne er akvarelkurser og malekurser online der styrker dig i din kreativitet.
Kreative onlinekurser fra Kunst og kurser i akvarel vil lære gode og nemme akvarel teknikker.
Ved at følge programmet vil du få mere succes med at male akvarel. Du vil lære gode maleteknikker og komme i gang med din kreativitet.
I akvarelkurset akvarel for begynder vil du blive undervist helt fra begyndelse. Du vil lære, hvordan du skal gribe dine farver an. Hvordan du let kommer i gang med øvelser, og du vil blive undervist i hvordan du bruger grundlæggende teknikker. Det vil give dig lyst til at male og du vil undgå en masse startvanskeligheder. Især fordi du også kan få sparring undervejs ved at kommunikere med Mette.
https://vimeo.com/manage/videos/735838593/c94af16f12
Book det og prøv det for 0 kr.-
Du vil få adgang til 7 kursusprogrammer. Trin for trin. Du vil lære at styre farverne. Lære at farveblande med hele paletten af primærfarver. Du vil lære at arbejde med laveringer og lære gode teknikker i akvarel. Få en materialeliste i programmet.
Drømmer du om, at komme godt i gang med at male akvarel?
Onlinekurset er en god mulighed for dig til at komme i gang med at male akvarel. Kursusprogrammet er målrettet personer, der ikke har malet akvarel tidligere eller kursister der ønsker en grundig gennemgang af Mettes teknikker. Ved at tage kurset online kan du følge det i dit eget tempo, og når du har tiden til at tage kurset.
Akvarelkursus for begyndere med trin for trin introduktion
Kurset giver dig adgang til at lære at male akvarel derhjemme, hvor du trygt kan gennemgå undervisningen, når det passer ind i dit hverdags kalender.
Akvarelkurset online kan du få lige nu for kun 348.- Du får 7 hyggelige timer med akvarelundervisning som du kan se igen og igen. Det er en god investering og giver kreativ afslapning, når det passer dig. Der følger en god guidet e-bog med og du kan få sparring af Mette via mail. Du kan også komme med i en lukket gruppe med feedback.
p.s. Vidste du, at kurset kan også gives som en gave til en ven. så skal du bare lige tip mig om det – så vi aftaler, hvornår du giver gaven. Jeg har e-mail metteskunst@gmail.com
Hvor lang tid skal jeg afsætte til akvarelkurset?
Akvarelkurset er bygget op så hver øvelse tager imellem 30 minutter til en time afhængig af hvordan du går i gang.
Vil du prøve et nemt akvarelkursus for 0 kr.-
Alt hvad du skal bruge er en akvarelblok 300 gram, gode runde pensler og akvarelfarver.
Du finder en guidet indkøbsliste i programmet, når du tilmelder dig.
Få adgang til online kurser – shop her
Mvh